ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΣΕ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

Άλλη μια διάκριση  για το πρόγραμμα του σχολείου μας 'Be Innovative Kinetic European" (BIKE) στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Καλών Εκπαιδευτικών Πρακτικών Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης- Εκπαίδευσης για την Αειφόρο Ανάπτυξη του φορέα SAME (Sustainability Awareness Mobilization Environment).

Tο πρόγραμμα του σχολείου μας έλαβε την Ανοιχτή Ετικέτα Ποιότητας Καλής Πρακτικής. Υπεύθυνες καθηγήτριες: Νένου Χρυσούλα, ΠΕ06, Αδελφίδου Παλάσση, ΠΕ19.

YOUNG REPORTERS FOR THE ENVIRONMENT

Tο ΓΕΛ Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης Ευόσμου συμμετείχε στο Διεθνή Διαγωνισμό Young Reporters for the Environment στη διάρκεια του σχολικού έτους 2015-16. Oι μαθητές παρουσίασαν τις δράσεις και τις εργασίες τους  στο πλαίσιο του προγράμματος ΒΙΚΕ. Το βίντεο του μαθητή Κώστα Βασιλείου του τμήματος Α3 διακρίθηκε σε Εθνικό επίπεδο και επιλέχθηκε στην κατηγορία του να εκπροσωπήσει τη χώρα μας.

Το βίντεο παρουσιάζεται παρακάτω:

Η υπεύθυνη Καθηγήτρια
Νένου Χρυσούλα